100-lecia Odzyskania Niepodległości – Biblioteka Publiczna w Libuszy

16-17 października 2018r.

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Bibliotece Publicznej w Libuszy odbyła się lekcja biblioteczna dla najmłodszych czytelników.

Czym zdaniem przedszkolaków jest wolność? Jakie znają symbole narodowe i gdzie mogą je spotkać na co dzień? Dlaczego w godle Polski znajduje się orzeł biały? I co symbolizują kolory polskiej flagi? Tego oraz wielu innych istotnych dla „Małego Polaka” informacji dowiedziały się przedszkolaki z dwóch najstarszych grup przedszkolnych z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Libuszy. Podczas spotkania przeczytaliśmy legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”, a w ramach utrwalenia wiadomości dzieci obejrzały film pt. „Polak Mały” – o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych (IPN odziała w Krakowie) oraz wykonały pracę plastyczną – własną flagę Polski.

Dziękuję grupie Pszczółek oraz Biedronek, które pod opieką wychowawczyń Pani Magdaleny Stelmach oraz Doroty Mrozek wzięły udział w zajęciach.

Ewelina Skrzypiec.