Wydarzenie

„Afryka Kazika”, czyli niezwykła podróż po Afryce.

2 października 2018

„Nie zdobycie bogactw jest najważniejsze w podróżowaniu, ale rzeczy, które zobaczycie, i ludzie, których spotkacie”.

Aby jeszcze przez chwilę poczuć cudowny klimat wakacji, czasu odpoczynku, podróży i przygód, na pierwszym powakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki czytamy i rozmawiamy o książce Pana Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

„Afryka Kazika” to powieść dla dzieci napisana na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Bohater swoją podróż zaczyna na dworcu w Poznaniu, na który odprowadzają go żona oraz córka i syn. Tak Kazik dociera do Trypolis. Ma ze sobą niewielki bagaż oraz niezwykły środek transportu, rower. Stary zdezelowany rower, który wiernie mu służył podczas podróży. W Afryce przeżywa mnóstwo ciekawych i niebezpiecznych przygód, z których wychodzi obronną ręką, poznaje także wiele ciekawych osób…

Podczas spotkania DKK wysłuchaliśmy fragmentu audiobooka pt. „Spotkanie z ludożercą” oraz zapoznaliśmy się pierwszymi rozdziałami książki. Dziewczynki uczestniczące w spotkaniu Klubu Książki  wykonały również kolaże DKK w Libuszy. Zapraszamy do lektury i obejrzenia galerii!