„Bim-Bam-Bom zróbmy sobie bombkę” relacja z warsztatów

Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Libuszy oraz podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego „Dzieci mówią” w Libuszy podczas warsztatów plastycznych „Bim-Bam-Bom zróbmy sobie bombkę” zorganizowanych przy współpracy obydwu placówek własnoręcznie pomalowali i ozdobili bożonarodzeniowe bombki.

Każde dziecko mogło zrealizować swój własny pomysł na bombkę. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się skąd przywędrował do nas zwyczaj ubierania choinki oraz jak dawniej  przystrajano drzewko choinkowe. Uczestnicy warsztatów  własnoręcznie wyczarowali piękne motywy na swojej bombce, a na koniec posrebrzyli je mieniącymi się, niemal magicznymi kolorami. Na szklanych kulach pojawiły się bałwanki, gwiazdki, domki, choinki i wiele innych świątecznych symboli. Efektów tej pracy szukajcie na Waszych domowych choinkach oraz w fotogalerii.

W zajęciach wzięło udział 28 dzieci.