Cała Polska Czyta Dzieciom

Poniedziałkowy poranek Biblioteka Biecz rozpoczęła akcją Cała Polska Czyta Dzieciom. Naszymi gośćmi byli: kulturoterapeuta ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Biecza  Pani Monika Przybyła  oraz podopieczni ŚDS – Pani Agnieszka Kawa i Pan Wiesław Honc.  Goście przeczytali dzieciom bajkę  CZERWONY KAPTUREK  oraz bajkę terapeutyczną o dziecku autystycznym. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu wraz z wychowawczyniami.

Pani Monika opowiedziała dzieciom o  Środowiskowym Domu  Samopomocy, o jego podopiecznych, opiekunach i terapeutach, a także o ich pracy. Ponadto podopieczni opowiadali jak spędzają czas w ośrodku i czego się uczą.  Po spotkaniu dzieci wręczyły „czytającym Motylom” róże, w podziękowaniu za poświęcony im czas.

Spotkanie zakończyła lekcja biblioteczna. Uczniowie dowiedzieli się czym jest biblioteka, jaką pełni funkcję i na czym polega praca bibliotekarza. Zwiedzili poszczególne działy biblioteczne, zobaczyli w jaki sposób wypożycza się książki i dowiedzieli się dlaczego warto je czytać. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały wykładu i zdeklarowały chęć zapisania się do biblioteki. Na pewno każde dziecko (i nie tylko dziecko) znajdzie u nas coś wartościowego do czytania! Zapraszamy.