Czytak 4 w Bibliotece Biecz

Biblioteka Biecz zatroszczyła się również o potrzeby słabowidzących czytelników, zawarła bowiem umowę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca z siedzibą w Warszawie. Na jej podstawie, do naszej placówki trafił bezpłatnie Czytak 4 – urządzenie umozliwiające odtwarzanie cyfrowych książek mówionych. Funkcje czytaka pozwalają także na odsłuchiwanie audiobooków oraz odtwarzanie muzyki w formatach mp3. Polecany jest osobom niewidomym, słabowidzącym i seniorom, którzy mają problem z czytaniem tradycyjnych książek w wersji papierowej bądź na czytnikach e-booków. Dzięki dużym i wyczuwalnym klawiszom można komfortowo korzystać z urządzenia w sposób bezwzrokowy. Czytak jest odtwarzaczem audio przyjaznym osobom o niestandardowych wymaganiach, wynikających ze szczególnej sytuacji zdrowotnej lub przypadłości związanych z wiekiem. Będzie on udostepniany Czytelnikom Biblioteki Biecz.

Urządzenie znalazło się w bieckiej bibliotece w ramach realizacji programu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – edycja 2019”. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.