Wydarzenie

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM! - relacja ze wspólnego czytania na bieckim Rynku

17 czerwca 2019

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM to akcja promująca czytelnictwo, głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek, do czytania!  Organizatorem akcji  jest redakcja miesięcznika BIBLIOTEKA W SZKOLE wraz z ponad 2 tys. bibliotek.  Każdy więc czyta bez przymusu to, na co ma ochotę!  Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Biblioteka Biecz również włączyła się w tę akcję. Na Rynku w Bieczu czytało 279 uczniów z bieckich szkół podstawowych. Wspólne czytanie rozpoczęli Adrian Bodo i Kinga Wierzgacz, uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Libuszy, którzy przeczytali fragmenty swoich ulubionych książek.  Podczas imprezy zostały rozdane nagrody w konkursie na plakat promujący czytelnictwo JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM. Wszystkie prace konkursowe można było obejrzeć na bieckim Rynku.  W dwóch kategoriach wiekowych nagrody oraz wyróżnienia otrzymali:

w kategorii kl. I-IV:

I miejsce   –   Gabriela Klocek – SP w Sitnicy  kl. III

II miejsce  –   Martyna Brach – SP w Sitnicy kl. II

III miejsce –   Kacper Alibożek – ZSP w Libuszy kl. II

w kategorii kl. V-VII:

I miejsce   –   Kamila Gryboś – ZSP w Libuszy kl. VII

II miejsce  –   Arkadiusz Wachowicz – SP nr 2 w Bieczu  kl. VII

III miejsce  –  Sandra Brudzisz – ZSP w Strzeszynie kl. VI

Wyróżnienia:

Rita Orlewska, SP nr 1 w Bieczu, kl. IV

Bartosz Ludwin, SP nr 1 w Bieczu, kl. V

Katarzyna Fiega, ZSP w Binarowej, kl. VIII.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Do zobaczenia za rok!