JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM! – relacja ze wspólnego czytania na bieckim Rynku

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM to akcja promująca czytelnictwo, głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek, do czytania!  Organizatorem akcji  jest redakcja miesięcznika BIBLIOTEKA W SZKOLE wraz z ponad 2 tys. bibliotek.  Każdy więc czyta bez przymusu to, na co ma ochotę!  Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Biblioteka Biecz również włączyła się w tę akcję. Na Rynku w Bieczu czytało 279 uczniów z bieckich szkół podstawowych. Wspólne czytanie rozpoczęli Adrian Bodo i Kinga Wierzgacz, uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Libuszy, którzy przeczytali fragmenty swoich ulubionych książek.  Podczas imprezy zostały rozdane nagrody w konkursie na plakat promujący czytelnictwo JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM. Wszystkie prace konkursowe można było obejrzeć na bieckim Rynku.  W dwóch kategoriach wiekowych nagrody oraz wyróżnienia otrzymali:

w kategorii kl. I-IV:

I miejsce   –   Gabriela Klocek – SP w Sitnicy  kl. III

II miejsce  –   Martyna Brach – SP w Sitnicy kl. II

III miejsce –   Kacper Alibożek – ZSP w Libuszy kl. II

w kategorii kl. V-VII:

I miejsce   –   Kamila Gryboś – ZSP w Libuszy kl. VII

II miejsce  –   Arkadiusz Wachowicz – SP nr 2 w Bieczu  kl. VII

III miejsce  –  Sandra Brudzisz – ZSP w Strzeszynie kl. VI

Wyróżnienia:

Rita Orlewska, SP nr 1 w Bieczu, kl. IV

Bartosz Ludwin, SP nr 1 w Bieczu, kl. V

Katarzyna Fiega, ZSP w Binarowej, kl. VIII.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Do zobaczenia za rok!