Jakie przygody spotykają bohaterów komiksów?

Kaczor Donald, Tytus, Romek i A’Tomek czy Kajko i Kokosz to bohaterowie, których historie znamy z komiksów. Komiks może stworzyć tak naprawdę każdy, wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia pozwalając na wykreowanie postaci. Od autora komiksu zależy, jak bohater wygląda, co mówi, czym się zajmuje i jakie przygody go spotkają. Rozmawialiśmy o tym z jakich elementów składa się komiks. Jakie są różnice między planszą komiksową a kadrem? O odmiennych typach chmurek wykorzystywanych do dialogów oraz o tym ile osób może pracować nad stworzeniem historyjek obrazkowych. Czym zajmuje się redaktor, scenarzysta, rysownik i kolorysta? Tego wszystkiego można było się dowiedzieć podczas zajęć w bibliotece. Dzieci pracowały w trzech grupach, odgrywając poszczególne role i tak powstały trzy komiksy, które można zobaczyć i przeczytać w bibliotece:

1. „Bohater Miauk”
  2. „Prawdziwi młodzi detektywi”
  3. „ Bohater świnka morska”