Jerzy Gronkiewicz – lekarz i poeta

W piątek 13 stycznia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu  mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością Jerzego Gronkiewicza, lekarza internisty, którego wielką pasją jest poezja.

Poeta urodził się w Jaśle, a wychował w miejscowości Dąbrówka. Z wykształcenia jest lekarzem internistą. Poezja fascynuje Jerzego Gronkiewicza od czasów szkoły średniej, a miłość do niej zaszczepiła w nim nauczycielka języka polskiego. Tematyka Jego utworów jest różnorodna, są to utwory o miłości, przyrodzie, codziennym życiu na wsi. W 2008 r. wydał tomik wierszy dla dzieci Pośród skałek, a w 2016 r. kolejny Moja droga.

Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu Elżbieta Knapik rozpoczęła spotkanie przeczytaniem wiersza Wigilia Jego autorstwa, a następnie przedstawiła Autora. Jerzy Gronkiewicz zaprezentował różnorodną twórczość i zademonstrował również swój talent muzyczny. Grał na gitarze, ukulele i śpiewał teksty, do których sam skomponował muzykę. Autorowi przez cały wieczór towarzyszyła żona Beata Gronkiewicz, która także czytała wiersze.

Wieczór zakończył się w radosnym nastroju, rozmowami przy herbatce i słodkim poczęstunku.