”Jestem sobą, nie uzależniam się!!!” – konkurs

19. grudnia 2018 roku w bieckiej Bibliotece po raz kolejny odbył się gminny konkurs z zakresu profilaktyki uzależnień ”Jestem sobą, nie uzależniam się!!!”, zorganizowany we współpracy z Pełnomocnikiem Burmistrza Biecza ds. Uzależnień. W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły, w skład których wchodzili uczniowie klas 7. i III Gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół z terenu Gminy Biecz. Uczestnicy mieli do rozwiązania test z wiedzy o uzależnieniach, krzyżówkę, dwa rebusy, samodzielnie narysować plakat i wymyślić hasło z profilaktyki uzależnień. Na zakończenie uczniowie przedstawiali scenki sytuacyjne związane z tematem konkursu, które wprowadziły zebranych w radosny nastrój. Zadania konkursowe oceniało jury w osobach:

Pani Zofia Knybel – Pełnomocnik Burmistrza Biecza ds. Uzależnień

Pani Izabela Śliwińska – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bieczu

Pani Magdalena Tarko – pracownik Biblioteki Biecz.

Po zaciętej rywalizacji zespołowej komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rożnowicach: Maksymilian Wszołek, Jan Bajorek, Natalia Dutka.

II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu: Kinga Smołkowicz, Martyna Jeleń, Miłosz Środulski.

III miejsce

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej: Gabriela Juruś, Aleksandra Michalec, Karolina Sendecka.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody: plecaki firmy „Nike”, słodki upominek i bilet wstępu do kina. Pozostali uczniowie otrzymali bilety wstępu do kina i słodki upominek. Komisja wręczyła również dyplomy wszystkim uczestnikom i Szkołom biorącym udział w konkursie. Wszyscy rozstali się w atmosferze świątecznych i noworocznych życzeń.

Konkurs przygotowała i prowadziła starszy kustosz Małgorzata Klisiewicz.