Libusza – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obchodzony był pod hasłem Czytanie zbliża. Spotkania w Bibliotece Publicznej w Libuszy odbywały się w dniach 3-10 czerwca a uczestniczyły w nich grupy przedszkolne z Libuszy; Krasnale, Biedronki i Pszczółki.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyła  najmłodsza grupa przedszkolaków Krasnale wraz z opiekunkami Panią Małgorzatą Majewską i Jolanta Pikus. Przeczytaliśmy bajkę Kot Filemon- gdzie mieszkają zwierzęta. Sympatyczny bohater dobranocek zadawał dzieciom zagadki i   pomagał poznać świat.
Na kolejne spotkanie zaproszona została grupa „Biedronek” z Panią Ewą Ryznar i Wiolettą Podsadowską. Zaczęliśmy od czytania Lokomotywy Juliana Tuwima, a następnie zrobiliśmy wspólny pociąg i wyruszyliśmy w podróż po bibliotece. Zadawaliśmy też w zagadki i bawiliśmy się w zabawy dźwiękonaśladowcze.
Z grupą Pszczółki i z Paniami Magdaleną Stelmach i Wiolettą Podsadowską przeczytaliśmy bajkę Kicia Kocia w bibliotece Anity Głowińskiej. Po wysłuchaniu bajki rysowaliśmy podobiznę bohaterki i projektowaliśmy dla niej ubrania.

Wszystkie zaproszone grupy dzieci zapoznały się z pracą biblioteki i zasadami pożyczania książek, zostały zachęcone do codziennego czytania i pożyczania książek, również na wakacjach.