„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka Biecz zachęca małych czytelników w wieku 3-6 lat do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to ogólnopolska kampania w którą włączyło się wiele bibliotek publicznych w Polsce. Akcja zachęca rodziców do odwiedzania bibliotek i „zaszczepienia” w swoich dzieciach miłości do czytania książek. Dla każdego dziecka w wieku przedszkolnych przygotowane są bezpłatne Wyprawki Czytelnicze: książeczka – dostosowana pod względem formy i treści do wieku dziecka, a także Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Zapraszamy już od 2 września po odbiór Czytelniczych Wyprawek:)