NO TO LECIMY – Noc Bibliotek w Libuszy

NOC BIBLIOTEK z książką „No to lecimy” z serii Dziennik Cwaniaczka autorstwa Jeffa Kinneya.

Dziękuję tatusiom Panom Łukaszowi Majorkowi oraz Krzysztofowi Skrzypcowi za sprawienie radości dzieciom i przeczytanie im fragmentów książki „No to lecimy” Jeffa Kinneya. Dziękuję również za pomoc mamusiom Paniom Kindze Iliasz oraz Klaudii Apola za pomoc w organizacji zajęć oraz Pani Magdalenie Huk za wykonanie ścianki zdjęciowej „No to lecimy”. Dzieciom uczestnikom Nocy Bibliotek w Libuszy dziękuję za wspaniała zabawę, dużo śmiechu, pomysłowość i do zobaczenia za rok!

Drużyny i ich skład:

I SUPER CWANIACZKI: Daria Ryczek, Kinga Grębla, Emilka Stawiarska, Zuzia Tumidajska, Julka Świerzowska

II BLIŹNIAKI CWANIAKI: Jasiu Skrzypiec, Dominik Przybyłowicz, Sebastian Ryczek, Bartosz Gucwa, Kacper Tumidajski

III SUPER PACZKA: Weronika Magiera, Wiktoria Dyląg, Julka Ziemba, Filip Stępkowicz, Natalia Pabis

IV ZACZAROWANI TO MY: Emilka Majorek, Ewelinka Mucha, Amelka Apola, Adam Iliasz, Matylda Apola, Milenka Gwizdała.

Plan Nocy Bibliotek Biblioteka Libusza 2018:

1. Ścianka zdjęciowa Gregi& My

2. Odczytanie fragmentów Dzienników Cwaniaczka

3. Skompletowanie drużyn, wymyślenie nazwy drużyny, zaprojektowanie logo, wypisanie jej składu oraz kultowego powiedzonka. Tak zaprojektowane koszulki zostały przypięte do stanowiska pracy poszczególnych drużyn. Za każde wykonane zadanie dzieci zdobywały punkty 1 punkt = 1 włos Grega.

4. Plecak pełen niespodzianek – drużyny losują z dużego plecaka zabawne przedmioty jakie Greg zabierze ze sobą na wakacje do Libuszy (płetwy, szpilki, kapelusz, parasol, paczka pieluch, butelka itp.)

5. Piszemy nową część przygód Grega. Dzieci drużynowo rysowały Grega na wakacjach z wylosowanymi z plecaka rzeczami. Z powstałych prac powstała jedna wielka książka „Dziennik Cwaniaczka Wakacje w Libuszy”.

6. Zabawy sportowe: drużynowy slalom z jajkiem i.in.

7. Zaprojektuj swoją własną kanapkę przygotowywanie zapiekanek.

8. Szybki test wyboru ze znajomości przygód bohaterów książki.

9. Zabawa w skojarzenia. Zadaniem drużyn było wymyślenie jak największej liczby skojarzeń do podanych słów.

10. Magiczne kule do kąpieli – zrób to sam!

11. Wyłonienie zwycięskiej drużyny, rozdanie upominków wszystkim uczestnikom Nocy Bibliotek. Zebranie przez dzieci pamiątkowych autografów „kumpli” z Nocy Bibliotek”.

Opracowanie i realizacja Ewelina Skrzypiec