NOC BIBLIOTEK już za nami

W piątek 8 czerwca w bieckiej bibliotece odbyła się już po raz czwarty NOC BIBLIOTEK. Tegoroczna Noc odbyła się pod hasłem Kroniki Biblioteki – na tropie legendy. Motywem przewodnim imprezy była książka Kroniki Archeo Agnieszki Stelmaszyk, której fragment przeczytali zaproszeni goście: Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nosal, Sekretarz Gminy Jan Szkaradek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grudnej Kępskiej Ewa Lenard, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Racławicach Joanna Alibożek, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korczynie Teresa Ruwińska-Przybyłowicz oraz gospodarz imprezy Dyrektor MiGBP w Bieczu Elżbieta Knapik.

Po uroczystej inauguracji Nocy Bibliotek rozpoczęła się zabawa. Dzieci zmagały się z bardzo różnymi zadaniami, pierwszym z nich było namalowanie herbu swojej grupy oraz wymyślenie nazwy grupy. Kolejnym etapem imprezy było uwielbiane przez większość karaoke. Dzieci śpiewały piosenki znane nam wszystkim, nie tylko w języku polskim. Wielkie brawa za odwagę i znajomość słów Oczywiście nie zabrakło popularnej zabawy w kalambury, dyskoteki, a także, jak przystało na prawdziwych archeologów, pracy na wykopaliskach.

Na koniec Nocy uczestnicy imprezy otrzymali upominki w postaci książki pt. Kroniki Archeo. Skarb Atlantów A. Stelmaszyk i dyplomów. Dziękujemy serdecznie dzieciom i ich rodzicom za udział w imprezie. Zapraszamy na Noc Bibliotek za rok!
Do zobaczenia!