NOC BIBLIOTEK – ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK!!!

Jaki w tobie siedzi zwierz ?

O tym jaki w nas siedzi zwierz i o innych obrazkach z niezwykłego życia zwierząt  rozmawialiśmy i tworzyliśmy podczas tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Libuszy.

Gościem prowadzącym warsztaty plastyczne była ilustratorka książek dla dzieci Jolanta Richter-Magnuszewska. Autorka opowiedziała nam o swojej pracy,  jak powstają ilustracje – najpierw w jej głowie i snach,  a następnie są wycinane z kolorowych papierów. Tą sama techniką dzieci wykonały prace plastyczne. Okazało się że każdy z nas jest nieco inny i przybiera czasem zwyczaje i upodobania zwierząt. I tak powstała galeria różnych charakterów począwszy od leniwców, po świnki, pieski a nawet mrówki czy pająki.
W drugiej części spotkania dzieci zmierzyły się z Grą Odkrywców, pełną zagadek, quizów i szyfrów. Aby dotrzeć do kolejnych zadań musiały rozwiązać je krok po kroku i odszukać kolejnych podpowiedzi pomiędzy regałami i stronicami książek. Nagrodą były dyplomy, zakładki oraz słodki upominek. Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia za rok.