Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie” – to hasło tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania DzieciomJest to największe doroczne święto w ramach, trwającej od 2001 roku, kampanii społecznej  „Cała Polska czyta dzieciom”.  Biblioteka Biecz nieprzerwanie od 18 lat mobilizuje do aktywnego czytania i w związku z tym, 3 czerwca 2019 r.  w czytelni bieckiej biblioteki odbyło się spotkanie, na które zaproszone zostały dzieci z klas I  ZSP z Libuszy.

Do wspólnego czytania tradycyjnie zaproszono ważne i znane osoby  z  naszego terenu: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Barbarę Bartuś, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Elżbietę Zielińską, Vice Starostę Powiatu Gorlickiego  Stanisława Kaszyka, Vice  Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu Andrzeja Bochenka, Proboszcza Parafii p.w. Bożego Ciała Janusza Kurasza, Dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej Martę Bartuś, Dyrektora SP nr 1 w Bieczu Stanisława Kalisza, Komendanta Komisariatu Policji w Bieczu Marcina Stępnia, sensei’a  Leszka  Ptaka oraz Dyrektor Biblioteki Biecz  Elżbietę Knapik. Żeby tradycji stało się zadość, czytanie rozpoczęto Lokomotywą Juliana Tuwima, a następnie odczytano wiersze  Anny Edyk pt. Biegam. Skacze. Pływam. Wierszyki o sporcie.

Spotkanie uatrakcyjnił pokaz sztuki karate kyoushin w wykonaniu sensei’a Leszka Ptaka oraz jego uczennic.