„Opowiedz jak to było…” Międzypokoleniowe spotkanie w Bibliotece Publicznej w Libuszy

Ustne przekazywanie tradycji było zawsze jednym z fundamentów naszej kultury. Dziś zatopieni w urządzeniach elektronicznych, każdy w swoim, utraciliśmy umiejętność rozmowy. Dlatego w ramach zajęć bibliotecznych „Opowiedz jak to było…” uczniowie klasy IV b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Kozioł oraz seniorzy z Ośrodka Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych w Libuszy spotkali się aby porozmawiać i dowiedzieć się jak to dawniej bywało … bowiem magia historii mówionej polega na tym, że budzi miłość do przeszłości, że buduje międzypokoleniowe relacje, że nadaje historii ludzki głos i łatwiej trafia do odbiorcy, niż niejedna lekcja historii czy wizyta muzeum.

Mamy nadzieje, że rozmowa dzieci ze świadkami, którzy osobiście uczestniczyli w wydarzeniach dla nas już historycznych na zawsze zostanie w ich pamięci i być może rozbudzi zainteresowania lokalna kulturą i historią.