Opowieści z zielonych stepów- spotkanie z Izabelą Wójtowicz.

„Opowieści z zielonych stepów” to tytuł spotkania, które odbyło się 16 października w Bibliotece w Bieczu, podczas którego podróżniczka, Bieczanka- Izabela Wójtowicz opowiadała o swojej podróży do Mongolii. O godzinie 17:00 Dyrektor Biblioteki Elżbieta Knapik przywitała gości a następnie głos zabrała Iza. Niezwykle ciekawe i barwne historie, niesamowite zdjęcia, filmy z życia tamtejszych mieszkańców – to wszystko sprawiło, że na te kilkadziesiąt minut Biblioteka stała się zielonym stepem, na którym każdy znalazł coś dla siebie. W zapachu palonego jałowca zebrani wsłuchiwali się w słowa, które w wielkim stopniu odzwierciedlały to, co podróżniczka przeżyła wraz z koleżankami w Mongolii. Całe spotkanie cechowało się wielką autentycznością, prawdziwymi emocjami a przede wszystkim wielką radością z dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Słuchacze chętnie zadawali pytania i czas jakby się zatrzymał. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy aczkolwiek nasze stowarzyszenie ma nadzieje, że to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie z Izą i jej intrygującymi opowieściami.
Coś dla duszy i dla ciała- historie, rekwizyty ze stepów, domowe wypieki- przepis na mile spędzony kulturalny wieczór.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Knapik za życzliwość i chęć działania z Maszyną Kreatywności.
Podziękowania składamy na ręce pracowników Biblioteki za pomoc w organizacji.
Wielkie Dzięki dla Izabeli Wójtowicz za współpracę, zaufanie i inicjatywę, która popchnęła nas do działania. Życzymy samych sukcesów i wytrwałości w realizacji zamierzonych planów a także wielu kolejnych wspaniałych podróży.

Źródło: Maszynka Kreatywności