PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH – projekt

Od września do grudnia b.r. Biblioteka Biecz zapraszała uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszej Gminy do literackiej podróży z Adamem Bahdajem, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.  Dzięki dotacji otrzymanej  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka zorganizowała atrakcyjne i wartościowe formy promujące czytelnictwo dla dzieci i młodzieży popularyzujące twórczość pisarza. W ramach realizowanego zadania odbyły się  2 spotkania autorskie, 2 spotkania z ilustratorem, 2 spotkania ze scenarzystą, konkurs czytelniczy, konkurs rysunkowy, wystawa pokonkursowa,  2 warsztaty literackie oraz 21 lekcji bibliotecznych i 25 poranków filmowych, w których uczestniczyło 1 849 uczniów. Za kwotę 2 000 zakupiono książki, audiobooki i filmy powstałe na podstawie książek Bahdaja. Projekt przygotowała i koordynowała starszy kustosz Elżbieta Wszołek.

Całkowita wartość projektu 12 200 zł, dofinansowanie 9 500 zł.

Biblioteka Biecz dziękuje Dyrektorom Szkół i Nauczycielom za  otwartość i życzliwość przy realizacji Podróży za jeden uśmiech.