„Poznawaj Świat z Nelą Małą Reporterką”

7. marca 2019 roku w Bibliotece Biecz odbyły się eliminacje do XX Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Poznawaj Świat z Nelą Małą Reporterką”, którego głównymi organizatorami są Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III – V szkół podstawowych z Gminy Biecz. W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 17. uczestników z 5. szkół gminnych. Eliminacje konkursowe polegały na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę na temat ludzi, przyrody i miejsc opisanych w dwóch książkach z serii Nela Mała Reporterka: Nela na kole podbiegunowym oraz Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane. Test składał się z 30. pytań. Uczniowie wykazali się bardzo szczegółową znajomością powyższych lektur i uzyskaniem wysokiej liczby punktów w testach. Laureatami I etapu konkursu zostali:

1 miejsce – Ksawery Szary z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy

2 miejsce – Zuzanna Matyja ze Szkoły Podstawowej w Sitnicy

3 miejsce – Sylwia Świerz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy

Gratulujemy zwyciężcom i życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się 16 maja 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach.