XVII GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „Jeden z Dziesięciu z Astrid Lindgren”

Jeden z dziesięciu z Astrid Lindgren

10 maja 2017 r.  odbył się XVII Gminny Konkurs Czytelniczy „Jeden z Dziesięciu z Astrid Lindgren. Konkurs odbył się w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Świat Astrid Lindgren” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas IV-VI ze szkół gminy Biecz. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści dwóch książek Astrid Lindgren  My na wyspie Saltkråkan i Ronja, córka zbójnika oraz znać podstawowe fakty z życia i twórczości pisarki. Do konkursu przystąpiło 11. uczniów. W pierwszym etapie uczestnicy musieli rozwiązać test, na który składało się 20 pytań. Do drugiej części konkursu przystąpiło  10 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów w części pierwszej – pisemnej. Drugi etap konkursu polegał na ustnym zadawaniu pytań. Każdy z dziesięciu uczniów miał trzy szanse, które tracił w przypadku braku lub udzielenia złej odpowiedzi. Drugi etap wyłonił uczestników ścisłego finału. W trzecim etapie rywalizowały ze sobą trzy uczennice, które zajęły następujące miejsca:

I miejsce Julia Haberek – z ZSP w Strzeszynie

II miejsce Katarzyna Fiega – z ZSP w Binarowej

III miejsce Ewelina Dąbrowska – z ZSP w Binarowej

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.  Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, przygotowanie i przystąpienie do konkursu.

Gratulujemy!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”