Świat Astrid Lindgren-spektakl teatralny „Pipi Wędrowniczka” w Libuszy

W dniu 8.05. 2017 r. do dzieci z Gminy Biecz przyjechał  Teatr „Urwis” z Krakowa ze spektaklem „Pipi Wędrowniczka” w ramach realizowanego projektu „Świat Astrid Lindgren”. Spektakl jest autorską bajką na podstawie postaci Pippi Langstrumpf stworzonej przez szwedzką pisarkę Astrid Lindgren. Sympatyczna rudowłosa Pipi odkrywa nieznany dla niej świat w poszukiwaniu swojego taty pirata. Humorystyczna bajka uczy dzieci zaradności, samodzielności oraz daje możliwość poznania elementów kultury różnych zakątków świata, w tym ubioru, obyczajów, muzyki. Jest to bajka interaktywna, w której dzieci biorą czynny udział. Spektakl był oryginalny, wykorzystana  muzyka oraz ciekawe efekty dźwiękowe zwiększały percepcję u dzieci. Estetyczne kostiumy i scenografia pobudzały ich wyobraźnię i zachęcały do zabawy. Dzieci z uśmiechem, wielkim zaangażowaniem i emocjami uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Spektakle, w których uczestniczyło 390 osób wystawiono:

1. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowicach, w którym uczestniczyli przedszkolaki, uczniowie  z Rożnowic, Szkoły Podstawowej w Racławicach i  Sitnicy
2. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu, w którym uczestniczyli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Bieczu
3. w Domu Strażaka w Libuszy, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy i  w Korczynie

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”