Świat Astrid Lindgren – warsztaty malowania modeliną

13 marca 2017 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbyły się kolejne warsztaty w ramach realizowanego projektu „Świat Astrid Lindgren”. Tym razem były to warsztaty malowania modeliną przeprowadzone przez animatora Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza. W dwóch spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI:  z ZSP w Korczynie, SP nr 1 w Bieczu, SP nr 2 w Bieczu, ZSP w Racławicach. Uczniowie malowali modeliną różne postaci bajkowe, w tym z utworów Astrid Lindgren. Technika malowania modeliną wbrew pozorom wcale nie jest łatwa, wymaga zmiękczania modeliny i umiejętnego jej rozprowadzania palcem. Uzupełnieniem warsztatów było tworzenie pacynek z modeliny. Warsztaty wpłynęły na rozwój wyobraźni uczniów i zainspirowały do twórczego działania.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego”

grupa I – Zespół Szkół w Korczynie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Bieczu

grupa II – Szkoła Podstawowa w Racławicach i Zespół Szkół nr 1 w Bieczu