Świat Astrid Lindgren – warsztaty „WESOŁE ŻELKI”

12 maja 2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczuodbyły się warsztaty „Wesołe żelki”. Byłt to kolejne już warsztaty w ramach projektu „Świat Astrid Lindgren” realizowanego przez Bibliotekę. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI ze szkół Gminy Biecz: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, Korczynie, Rożnowicach i Strzeszynie, Szkoły Podstawowwej nr 1, nr 2 w Bieczu i Racławicach. Warsztaty przeprowadził trener Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Warsztaty polegały na malowaniu witrażyka farbami witrażowymi. Gotowe dzieła można przykleić na: okno, lustro, lampę, porcelanę, meble lub stworzyć galerię witraży bajecznie dekorując każde pomieszczenie. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, każde z nich precyzjnie tworzyło własne dzieło.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

grupa I

grupa II