TY… KOBIETA MÓWI WIERSZEM – wieczór poezji miłosnej

W piątkowe popołudnie 11 maja 2018 r. w Czytelni MiGBP w Bieczu odbył się romantyczny wieczór. Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchać wierszy i piosenek o tematyce miłosnej. W repertuarze znalazły się wiersze: Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, J.W.Goethego oraz piosenki: „Zawsze tam, gdzie ty” Lady Pank, „Odrobinę szczęścia w miłości” Toli Mankiewiczównej,   „Miłość ci wszystko wybaczy”  Hanki Ordonównej, „Love me tender” Elvisa Presleya, „Kochać” Piotra Szczepanika oraz utwór zespołu Cisza jak ta „W naszym niebie”.

Wierszem mówiły: Marta Bartuś – dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej, Renata Gołębiowska – dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek, Zofii Kamińska – radna Rady Powiatu Gorlickiego, Anna Ryba – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, lek. med. Elżbieta Samborska – właścicielka Zakładu Opieki Zdrowotnej LEGE ARTIS, Danuta Wal – przedsiębiorca P.P.H. „Hapro”F.H.U.”Venetia”, a piosenki śpiewała młodzież  z zespołu Canto (Zuzia Szutkowska, Natalia Siewiera, Gabrysia Kuk, Tomek Sterkowicz, Daniel Prokop, Bartek Kozioł, Przemysław Markowicz) działającym przy Zasadniczej Szkole Zawodowej im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu. Całość przygotowały: Maria Czech – wiersze; Bożena Dyląg – oprawa muzyczna;  słodki poczęstunek – Anna Jasińska i Agata Szwarc. Uczestnicy spotkania otrzymali słodkie piernikowe serduszka i krówki wykonane przez uczniów. Każdy upominek zawierał dodatkowo cytat o poezji miłosnej.

Ponadto, Zofia Kamińska jako zwyciężczyni Plebiscytu Gazety Krakowskiej Osobowości Roku 2017 w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna w Powiecie Gorlickim” otrzymała gratulacje i tort od Dyrektora Szkoły Adama Niziołka, oczywiście wykonany przez uczniów.

Był to  bardzo romantyczny i pełen niespodzianek wieczór. Nie zabrakło bisów oraz ciepłych słów pod adresem wykonawców. Zaprzyjaźniony z Biblioteką  Alojzy Janusz podziękował czytającym Paniom słowami wiersza K.I. Gałczyńskiego „Piękne dziewczyny, ile by można o was napisać, gdyby tak człowiek potrafił…”

Dziękujemy gościom i wykonawcom za tak miło spędzony czas.