WĘDRÓWKI PO PIĘKNIEJSZEJ STRONIE ŚWIATA -koncert inauguracyjny XXVII MGJL’2017

W dniu 26 września rozpoczęła się w Pałacu Potockich we Lwowie  XXVII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka, a zakończyła 7 października b.r. w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. To ważne literackie wydarzenie odbywało się pod patronatem  Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Od wielu lat jej głównym inicjatorem i organizatorem jest poeta Andrzej Grabowski.

2 października br. o godz. 18-tej w bieckim kinie FARYS  odbył się uroczysty koncert WĘDRÓWKI PO PIĘKNIEJSZEJ STRONIE ŚWIATA inaugurujący polską część XVII MGJL  pod patronatem Burmistrza Biecza Mirosława Wędrychowicza oraz Starosty Powiatu Gorlickiego Karola Górskiego. W spotkaniu udział wzięli autorzy i bardowie  z Polski, Ukrainy, Rosji, Słowacji i Węgier, a w programie znalazły się  piosenki autorskie, ballady literackie, satyry i poezja.

Imprezie towarzyszyły dwie wystawy: fotografii Wołodymyra Harmatiuka z Ukrainy oraz grafiki Artura Grabowskiego, a także kiermasz i promocja nowych książek, w tym Almanachu XXVII MGJL 2017.