Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Słobodzian – 30.06.2017r.

30 czerwca 2017 r. odbył się wernisaż kolejnej już wystawy malarstwa Ewy Słobodzian pt.  Pejzaż sentymentalny. Czas kobiet. Ewa Słobodzian została ciepło przywitana przez Dyrektor MiGBP w Bieczu Elżbietę Knapik. Podczas spotkania artystka w kilku słowach powiedziała o swoich obrazach, historii ich powstawania i przesłaniu. Słowa uznania pod Jej adresem wypowiedzieli Burmistrz Biecza  Mirosław Wędrychowicz, nauczycielka plastyki Krystyna Skowronek oraz Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej Andrzej Jagodziński. Wieczór uatrakcyjniły piosenki i piękne wiersze o kobietach, które  czytał  Alojzy Janusz – wiceprezes gorlickiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i  Rencistów Policyjnych, a piosenki zaśpiewała Klaudia Ryba – mieszkanka Strzeszyna, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku. Na zakończenie artystka odebrała od zebranych gości gratulacje i zaprosiła na poczęstunek.

Ewa (Tybor) Słobodzian, rodowita bieczanka, obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Z wykształcenia jest finansistą i teologiem, z zamiłowania artystą plastykiem. Swoje pierwsze kroki w malarstwie stawiała pod kierunkiem malarzy i rysowników My z Palety, grupy działającej pod kierunkiem krakowskiego artysty malarza i grafika Stefana Berdaka. Obecnie artystka związana jest z Bronowickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuk Wszelkich, gdzie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia. Prezentowała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.