XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbywa się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD), pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  5 czerwca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbyło się święto czytania,  w którym brali udział  uczniowie klas IV  ZS nr 1 oraz ZS nr 2 w Bieczu wraz z nauczycielami. Tradycyjnie czytającymi „motylami” były ważne i znane osoby z najbliższego terenu: Posłanka Kukiz 15 Elżbieta Zielińska, Posłanka PIS Barbara Bartuś, Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal, Dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej Marta Bartuś, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz, ksiądz z Parafii Rożnowice Mirosław Dziaduch, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bieczu Rafał Czekaj oraz Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Bieczu Elżbieta Knapik. Czytano: Lokomotywę Juliana Tuwima oraz fragment książki  Beaty Ostrowickiej Niezwykłe Wakacje. Czytanie uatrakcyjnił występ uczniów klas II, III, IV i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korczynie, pod kierunkiem nauczycielki  Katarzyny Tchir, którzy przygotowali spektakl w języku angielskim pt. Little Red Riding Hood.