Zajęcia wakacyjne w bibliotece już za nami!

Zakończyliśmy „Projekt Wakacje w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu”. Przez cztery tygodnie (od 17 lipca 2017 r. do 11 sierpnia 2017 r.) codziennie odbywały się dwugodzinne kreatywne zajęcia dla dzieci. Dzięki ich różnorodności najmłodsi mogli rozwijać swoją wyobraźnię i sprawność manualną, a wspólne zabawy      i praca w grupie pozwoliły im się zintegrować oraz podzielić wiedzą i zdolnościami. Zabawy twórcze zaowocowały odkryciem wielu talentów wśród naszych podopiecznych.

Spotkania w Bibliotece miały na celu odciągnięcie dzieci od telewizorów i komputerów i pokazanie im jak wiele jest interesujących sposobów spędzania wolnego czasu. Podczas zabaw plastycznych dzieci miały okazję poznać     i wykorzystać wiele technik rysunkowych, malarskich i graficznych oraz nauczyły się wykorzystywać surowce wtórne.

W planie zajęć „Projektu Wakacje” były gry, zabawy, projekcje filmowe, warsztaty tematyczne i zajęcia plastyczne. Najmłodsi chętnie grali w gry planszowe, słuchali czytanych im książek, rysowali i  bawili się zabawkami, natomiast dzieci z grupy wiekowej 7 – 12 lat szczególne zainteresowanie wykazywały zajęciami plastycznymi. Spod ręki naszych podopiecznych wyszły m. in. ulepianki z masy solnej, książki obrazkowe, gry planszowe, papierowe miasta, makaronowe obrazki i bransoletki, kolorowe balony, materiałowe małpki, kartonowe akwaria, trójwymiarowe obrazy z papieru pakowego, czy barwne pudełka na skarby. W ramach zabaw grupowych przygotowaliśmy wspólnie kalambury oraz występy teatrzyku. Jedno ze spotkań z dziećmi umiliła projekcja filmu Minionki, a następnie przygotowane zostały warsztaty tematyczne – tworzenie minionkowej wyspy z papieru i kartonów.

Podczas ostatnich zajęć zorganizowaliśmy gry i zabawy integracyjne. Najmłodsi chętnie uczestniczyli
w kalamburach, rozwiązywali wspólnie zagadki, krzyżówki i łamigłówki. Za udział w warsztatach oraz współpracę dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

„Projekt Wakacje w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu” cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  W zajęciach uczestniczyło dziennie średnio 20. dzieci, zarówno w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność oraz zaangażowanie!