Zakończyły się „Ferie z biblioteką”

Zakończyły się „Ferie z biblioteką” – projekt, w ramach którego podczas zimowej przerwy od szkoły w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu były organizowane zajęcia dla dzieci. Dwugodzinne spotkania odbywały się przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku i obejmowały grupę wiekową od 7 do 13 lat. Dzięki różnorodności zajęć, ferie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W programie warsztatów bibliotecznych były zajęcia plastyczne, dekoratorskie, projekcje filmowe, gry i zabawy integracyjne oraz wspólne czytanie. Po raz kolejny dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne, wyobraźnię i kreatywność w bieckiej bibliotece. Podczas zajęć powstały m. in. kolorowe okładki książek, lampiony z pomarańczy, indiańskie pióropusze, obrazy wyklejane solą, ścienne monogramy, fotobudka, czy podpórki do książek na półki. Oprócz tego grupa naszych podopiecznych chętnie integrowała się podczas wspólnych zabaw i gier. Dzieci z zainteresowaniem słuchały również czytanych im książek przez rówieśników. Ferie zakończyliśmy projekcją filmu animowanego o Kubusiu Puchatku, po którym dzieci miały za zadanie narysować swoją ulubioną postać z filmu.

Nasze zajęcia w bibliotece zaciekawiły sporą grupę dzieci, zarówno w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym. Maluchy chętnie angażowały się w pracę, a obserwując starszych mogły doskonalić swoje umiejętności. W codziennych zajęciach uczestniczyło średnio 10 dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i uśmiech!