Zakończyły się „Wakacje w Bibliotece”!

10 sierpnia 2018r. zakończyliśmy „Wakacje w Bibliotece”, które trwały od 16 lipca. Codziennie przez 2 godziny Biblioteka oferowała dzieciom różnorodne zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz sprawność manualną. Były gry, zabawy, projekcje filmowe, warsztaty czytelnicze i podróżnicze oraz zajęcia plastyczne. Dzieci nauczyły się nowych technik plastycznych, które będą mogły wykorzystywać do tworzenia różnego rodzaju obrazów, portretów, czy ozdobnych kartek okolicznościowych. Podczas czterech tygodni kreatywnych warsztatów powstały: wakacyjne pamiętniki, hawajskie wieńce i spódnice, ulepianki z masy solnej, kartki robione techniką Iris Folding, tematyczne prace plastyczne do wierszy Jana Brzechwy, skrobane obrazy, spinnery, sznurkowe obrazy oraz obrazy z folii bąbelkowej, budowle z wykałaczek, sowie maski, materiałowe ośmiornice, gniotki z mąki ziemniaczanej oraz zwierzątka z tekturowych rolek. Zajęcia plastyczne umożliwiły dzieciom rozwijanie umiejętności twórczych, a także nauczyły je, jak można w ciekawy sposób wykorzystać  surowce wtórne. Dzieci miały również okazję wysłuchać lekcji o jaskiniach oraz poznać zwierzęta je zamieszkujące. Dowiedziały się także kim był Vincent Van Gogh i próbowały stworzyć obrazy inspirowane jego techniką malarską – metodą punktową. W czasie wolnym od prac artystycznych nasi podopieczni grali w gry planszowe oraz czytali książki. Nasi podopieczni mieli również okazję nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami.

Wakacyjne warsztaty w bibliotece jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Średnio udział w zajęciach brało 18. dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność!