8-15 maja 2021 – Tydzień Bibliotek

Tegoroczna – XVIII już edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021, odbywała się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

W tych dniach do wspólnego czytania oraz zabawy zaprosiłam przedszkolaki z ZSP w Libuszy grupy: Krasnoludki, Biedronki oraz Leśne Duszki, a także uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki.

Podczas spotkań dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai, wysłuchując opowiadania Nathalie Dargent pt. „Mój przyjaciel Kemushi” z pięknymi ilustracjami Mandane Sadat. Jest to francuska książka opowiadająca o przemianach w przyrodzie wraz ze zmieniającymi się porami roku. Kemushi znaczy po japońsku gąsienica. Narratorem opowieści jest dziecko, które obserwuje małą poczwarkę. W opowiadaniu poznajemy gąsienicę która mieszka w domku na drzewie. Całą zimę rośnie i dojrzewa schowana pod ciepłą kołderką, by na wiosnę usłyszeć zapracowanych ogrodników. Kiedy owocowe drzewa przekwitają a ”płatki spadają jak konfetti” Kemushi staje się pięknym motylem i odlatuje.

Po wysłuchaniu opowiadania ekscytację i radość sprawiły dzieciom zabawy animacyjne z chustą Klanzy: „Słońce świeci – pada deszcz”, „Gonimy kolory”, „Bzycząca pszczółka” oraz „Gimnastyka”. Natomiast w godzinach popołudniowych w bibliotece można było rozegrać partyjkę gry karcianej Dixit –  świetnej zabawy w skojarzenia, pobudzającej wyobraźnię. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zawsze #znajdziesz mnie w bibliotece.