Archi-Przygody z Biblioteką Biecz

Biblioteka Biecz realizuje projekt pod nazwą ARCHI-PRZYGODY. Jest to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. To wspaniała  propozycja zajęć o tematyce przybliżającej architekturę, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego.

Głównymi założeniami projektu są: nabywanie przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienie procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego.

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy wraz z edukatorką Narodowego Centrum Kultury, Panią Joanną Mruk, 6 spotkań tematycznych. Poniżej prezentujemy kilka fotografii z zajęć. Kolejne spotkania już za dwa tygodnie.

Program został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Archi-przygody otrzymały patronat: Stowarzyszenia Architektów PolskichIzby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej miesięcznika Architektura-murator.