Biblioteka Biecz realizuje drugi etap projektu „Sieć na kulturę”

Miło nam poinformować, że Biblioteka Biecz  bierze udział w kolejnej edycji  projektu „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim”. Tematyką zajęć są kompetencje medialne, czyli m.in. bezpieczeństwo w sieci, zasady poruszania się w sieci (Netykieta), narzędzia Google (dokumenty do pisania, graficzne, arkusze kalkulacyjne, prezentacje itp.), programy graficzne, aplikacje, jak rozpoznawać nieprawdziwe treści w Internecie, jak zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.

Celem projektu jest:

• podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
  • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

„KOMPETENCJE MEDIALNE” to szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Twojego dziecka w ramach projektów „Sieć na kulturę”.

☑️ Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Dzieci i młodzież od 10  – 18 lat (do ukończenia 18 r.ż.)

☑️ Czego dowie się Twoje dziecko?
Podczas szkolenia pozna cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowie się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Pozna zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczy się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. A co najważniejsze, dowie się w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.
Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl/ #siecnakulture #siećnakulturę #polskacyfrowa #fwzr