Biblioteka Biecz startuje w konkursie #wielkiczlowiekwbibliotece

Biblioteka Biecz zaprosiła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Sercanek w Bieczu do odwiedzenia Biblioteki. Wszystko za sprawą plakatu, który zawisł w holu przedszkola i wzbudził zainteresowanie dzieci. Hmm… czy wiecie co zrobić żeby… otrzymać Pierwsze czytanki, Kartę Małego Czytelnika, a potem zbierać naklejki i otrzymać dyplom? Nie? To posłuchajcie: Biblioteka Biecz uczestniczy  w projekcie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.  Polega ona na zachęceniu rodziców  do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, czyli takie jak Wy, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start: książkę „Pierwsze czytanki dla…”oraz Kartę Małego Czytelnika. Rodzic zaś otrzyma broszurę  informacyjną przypominającą o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Warunkiem udziału w akacji jest zapisanie się do biblioteki. Przy każdej wizycie w bibliotece z wypożyczeniem minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji poznacie ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostaniecie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały o akcji, otrzymały broszurki i zakładki promujące akcję i… Teraz trzeba tylko  z rodzicem odwiedzić bibliotekę, zapisać się, otrzymać kartę i zbierać naklejki. Na koniec  odebrać dyplom. Nie trzeba było długo czekać, pojawili się rodzice z dziećmi przystępujący do akcji. Gratulujemy! I zachęcamy kolejnych chętnych do udziału w akcji! Czekamy!

#wielkiczlowiekwbibliotece