Biblioteka Biecz zaprasza do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM „Mickiewiczowskie 1 z 10”

1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych
    z terenu powiatu gorlickiego.
  2. Każdą szkołę może reprezentować 1 uczeń wyłoniony na wewnętrznych zasadach placówki. Organizator konkursu nie wnika w zasady typowania uczniów przez szkołę.
  3. Uczestnicy konkursu powinni dobrze orientować się w tekstach zawartych przez Adama Mickiewicza w Balladach i romansach oraz znać podstawowe fakty
    z biografii i twórczości wieszcza.
  4. Konkurs przeprowadzony zostanie w III etapach: etap I – test pisemny, etapy II i III zostaną przeprowadzone na wzór telewizyjnego turnieju Jeden z Dziesięciu.
  • etap I – test pisemny wyłoni 10. Finalistów,
  • etap II – ustny, wyłoni 3. uczestników ścisłego finału,
  • etap III – ścisły finał,
  • zwycięzcą zostaje ten gracz, który zachowa największą ilość szans,
  • w przypadku wyczerpania pytań wygrywa ten grający, który zgromadził, najwięcej punktów Jeżeli dwóch lub trzech zawodników  ma taką samą liczbę, punktów,  organizator zastrzega sobie prawo wyłonienia jednego zwycięzcy.
  1. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody, natomiast pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
  2. Konkurs zostanie przeprowadzony 14 listopada 2022 r. o godz. 10:00
    w sali spotkań Biblioteki Biecz
    przy ulicy Rynek 20 w Bieczu.
  3. Prosimy o zgłoszenie uczestników konkursu telefonicznie lub mailowo do 07 listopada 2022 r.
  1. Na etapie zgłaszania ucznia, wymagamy dostarczenia do biblioteki oświadczenia zgody podpisanej przez prawnego opiekuna uczestnika konkursu.
  2. W konkursie zostały przewidziane atrakcyjne nagrody za pierwsze III miejsca dla finalistów oraz laureata/laureatki w postaci bonów do zrealizowania w salonach Empik o wartości adekwatnej do zajętego
    w konkursie miejsca: 300, 200, 100 zł0tych.
  3. Wszelkie sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator.