FERIE W BIBLIOTECE W ROŻNOWICACH

Filia biblioteczna w Rożnowicach zaoferowała dzieciom i młodzieży zajęcia podczas ferii zimowych 2018. Zabawy, gry planszowe, zajęcia plastyczne i edukacyjne, konkursy – wszystkie te atrakcje czekały na dzieci, chcące wziąć w nich udział. Spotkania zróżnicowane formami i charakterem prowadzenia zajęć, łączył wspólny temat – książka i literatura oraz nauka przez zabawę. Każde spotkanie rozpoczynało czytanie fragmentu książki związanej z tematem zajęć, rozmowa nad przeczytanym tekstem. Uczestnicy poznali kulturę Etiopii, ubiór dzieci z różnych stron świata, legendy o Rożnowicach, historię kota i jego święta, postać bajkową z plasteliny, przysłowia, a także nowe tytuły książek dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, dzięki którym dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnościami manualnymi: wyklejanie kuleczkami z bibuły, malowanie plasteliną, tworzenie obrazu 3D na styropianie wykonanego szmatkami i bibułą, malowanie kleksami, lepienie postaci bajkowych z plasteliny. Ponadto dzieci wykonały: strój Hawajki, pióropusz indiański, maskę kota, mapę wioski z naszymi domami, sowy, serca, zakładki do książek, balonikowe zwierzęta, gniotki z mąki ziemniaczanej, skaczącą żabkę origami. Nie zabrakło również zagadek, quizów, rebusów i gier rozwijających umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczość i wyobraźnię, które dzieci chętnie rozwiązywały, a także zajęć ruchowych oczywiście tych, na które warunki lokalowe pozwoliły oraz konkursów sprawdzających nabytą wiedzę podczas spotkań. Dużo emocji przyniosły kalambury oraz zabawa w poszukiwaczy skarbów.

Głównym celem akcji Ferie w Bibliotece było zorganizowanie dzieciom czasu wolnego przedstawiając im szeroką ofertę zajęć edukacyjnych z możliwością wyboru wg własnych zainteresowań. Wspólnie spędzony czas pozwolił dzieciom na świetną zabawę, integrację, pracę zespołową i twórczą. Podczas zajęć panowała wesoła atmosfera, a każdy mógł się poczuć jak mały artysta, czasami brakowało miejsca w Bibliotece i prace wykonywano na stojąco.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w zajęciach bibliotecznych, rodzicom za zaangażowanie, słodkie poczęstunki, sponsorom za drobne upominki.