Klątwy, sekrety, skandale… Jak ciekawie opowiadać historię Polski – SŁAWOMIR KOPER – spotkanie autorskie; moderator dr Jacek Lech

21 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU, GODZ. 12:00

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem będzie pierwszym z wydarzeń w bieckiej bibliotece, zaplanowanych w I roku realizacji programu BLISKO. Projekt „Literacki Biecz Wacława Potockiego” przewiduje szereg działań kulturalnych i czytelniczych skupionych wokół postaci wybitnego barokowego poety związanego z Bieczem. W ramach działań projektowych odbędą się spotkania autorskie, koncert muzyki barokowej, wykład naukowy, konkursy plastyczne oraz literackie. Zwieńczeniem przedsięwzięcia stanie się nowa inicjatywa kulturalna w Bieczu o charakterze festiwalowym „Potocki Biecz Festiwal”, która – wierzymy, że – na stałe zagości w kalendarzu bieckich wydarzeń kulturalnych.

Sławomir Koper jest znanym historykiem, który w atrakcyjny i przyswajalny dla czytelnika sposób opisuje bogate dzieje Polski. W swoich książkach prezentuje historię poprzez fakty mniej znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” publikacjach. Prezentuje ważne i znane, ale też często zapomniane postaci w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości typowej dla omawianej epoki. Jest przez to ciekawym autorem, który może zachęcić odbiorców do sięgania po książki historyczne, niekoniecznie powieści.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu BLISKO przyznało dotację 49 projektom. Biblioteka Biecz otrzymała dofinansowanie w kwocie 107.300,00 zł.

„Literacki Biecz Wacława Potockiego”, którego liderem jest Biblioteka Biecz realizowany jest we współpracy z partnerami: Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu, Zespołem Szkół Zawodowych w Bieczu, Muzeum Ziemi Bieckiej oraz Bieckim Centrum Kultury. Projekt objął Patronatem Honorowym Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz.