Koncert muzyki barokowej Domine ostende Pokaż mi Pana w wykonaniu {oh!) Trio: Martyna Pastuszka – skrzypce, kierownictwo artystyczne, Adam Pastuszka – skrzypce, Anna Firlus – klawesyn 5 LISTOPADA 2021 ROKU, GODZ. 17:00

Koncert  stanie się idealnym muzycznym dopełnieniem spotkań autorskich oraz historycznoliterackiego wykładu odbywających się w Bibliotece Biecz w ramach programu BLISKO. Występ artystów stworzy muzyczne tło czasom, w których żył i tworzył patron naszych wydarzeń. W dobie baroku rozkwitła muzyka polifoniczna, ściśle związana z dynamiką i niepokojami wpisanymi w epokę. W repertuarze {oh!}Trio usłyszymy kompozycje Jarzębskiego, Schultza, Subissatiego, Mielczewskiego, Rosenmullera.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu BLISKO przyznało dotację 49. projektom. Biblioteka Biecz otrzymała dofinansowanie w kwocie 107.300,00 zł.

„Literacki Biecz Wacława Potockiego”, którego liderem jest Biblioteka Biecz realizowany jest we współpracy z partnerami: Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu, Zespołem Szkół Zawodowych w Bieczu, Muzeum Ziemi Bieckiej oraz Bieckim Centrum Kultury. Projekt objął Patronatem Honorowym Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz.