Nadchodzące wydarzenie

Legimi włącza się w akcję "Solidarni z Ukrainą"

 

Od 24 lutego nic nie jest takie samo. Z trwogą i zadziwieniem spoglądamy na wschód, niedowierzając, że to w ogóle mogło się stać. Pełni współczucia staramy się – każdy na swój sposób – pomagać naszym sąsiadom z Ukrainy. Także Legimi włączyło się w pomoc. Zorganizowaliśmy akcję, o której już Państwa informowaliśmy – Czytamy dla Ukrainy. Udostępniając bezpłatną kolekcję książek, które pozwolą Czytelnikom zrozumieć mechanizmy rosyjskiej tyranii oraz poznać lepiej Ukrainę i jej mieszkańców, przekazujemy 10 zł za każdy pobrany przez Czytelników tytuł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Link do kolekcji książek czyniących dobro: www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy
W celu szerszego rozpropagowania akcji nagraliśmy specjalny odcinek Magazynu „Prolog” Czytamy dla Ukrainy 🇺🇦 | #magazynPrologw którym Agnieszka Błaszczyk pomaga wybrać interesujące tytuły.Nasz zespół zorganizował również zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie – gdyby chcieli Państwo dołożyć do niej swoją cegiełkę, serdecznie do tego zachęcamy, zostało mało czasu! (licytacja kończy się w sobotę 19 marca) Każda złotówka ma znaczenie. Więcej na temat akcji znajdą Państwo tutaj:
Licytacja dla Ukrainy

Staraliśmy się zwrócić uwagę Czytelników zarówno na książki ukraińskich autorów, jak i na te mówiące o Ukrainie. Wierzymy, że literatura ma w sobie ogromną moc i pozwala poznawać, zdobywać potrzebną do oceny rzeczywistości wiedzę i chronić przed błędami przeszłości. Dlatego na stronie Legimi powstały szczególne kolekcje:

Solidarni z Ukrainą

Tyrania władzy, piekło wojny

Dyktatorzy i tyrani

Prezentujemy też najciekawsze książki mówiące o Ukrainie, Rosji i jej prezydencie oraz zjawisku dyktatury:

Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji Barbara Włodarczyk; Wydawnictwo Literackie
Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłości Shaun Walker, tłum. Mariusz Gądek; Wydawnictwo Poznańskie
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu Tomáš Forró, tłum. Andrzej S. Jagodziński; Wydawnictwo Czarne
Najdłuższe czasy Wolodymyr Rafiejenko, tłum. Marcin Gaczkowski; Wydawnictwo KEW
Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi Catherine Belton, tłum. Przemysław Hejmej; Wydawnictwo SQN
Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie Piotr Brysacz, Jędrzej Morawiecki; Paśny Buriat
–  książka jest cegiełką, ze sprzedaży której część dochodu przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie.

Ziemowit Szczerek | #PrologLive

Gorąco zachęcamy do obejrzenia specjalnego odcinka Prologu Live! z udziałem Ziemowita Szczerka, od lat zafascynowanego wschodnimi rubieżami Europy, autora książek o Ukrainie Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian oraz Tatuaż z tryzubem, która stała się punktem wyjścia naszej rozmowy. Jak pisze sam autor – jest ona podróżą po ukraińskim labiryncie, fascynującym, zabawnym i przerażającym. Po Ukrainie rzeczywistej i wyobrażonej. Rozmawialiśmy również o procesach politycznych, które ukształtowały współczesną Ukrainę, o obecnej sytuacji w tym kraju oraz o spektaklu o Wołodymyrze Zełenskim, który Ziemowit Szczerek przygotowuje w Teatrze Nowym Proxima.