„LOWE z książką” w Bibliotece Biecz

W środę 27 stycznia w Bibliotece Biecz odbyły się bardzo interesujące zajęcia „LOWE z książką”. Podczas dwugodzinnych zajęć czytelniczki omawiały po dwie wybrane przez siebie książki. Dyskusjom nie było końca, ponieważ uczestniczki mają bardzo zróżnicowane lekturowe preferencje. Wymieniały się wrażeniami, sugestiami oraz pytaniami dotyczącymi prezentowanych książek. Podczas pasjonującej rozmowy odnoszono się do książek z różnych rejestrów: literatury pięknej współczesnej, klasyki, a także prozy środka oraz popularnej. Podczas zajęć widoczne było, że czytelnicy posiadają zróżnicowane strategie kontaktu z książką: jedni czytają tylko dla przyjemności, innym podczas lektury przyświeca pasja poznawcza, a jeszcze inni szukają ucieczki przed szarością dnia codziennego. Owocna dyskusja była najlepszym dowodem na to, że takie spotkania wokół książek są bardzo potrzebne.

Dla przypomnienia, spotkania czytelnicze „LOWE  książką” odbywają się w ramach projektu edukacyjnego „Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Biecz”, realizowanego przez Gminę Biecz. Ma on na celu aktywizację osób dorosłych. Zajęcia odbywają się w Bibliotece Biecz w ostatnie środy każdego miesiąca.