„MALARSTWO” Pauliny Żuk – wernisaż wystawy

W piątkowy wieczór 21 października w Bibliotece Biecz odbył się wernisaż wystawy Pauliny Żuk zatytułowanej „MALARSTWO”. Ekspozycja, którą można oglądać w Sali Spotkań bieckiej biblioteki do 2 grudnia, jest przykładem, że sztuka czasem rodzi się z zadziwienia codziennością. Jej prace działają formatem, kolorem, ekspresją oraz specyficzną techniką, natomiast w swojej twórczości zajmuje się zjawiskiem powidoku.

Paulina Żuk jest łodzianką. W 2019 ukończyła ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Pomimo młodego wieku Artystka ma już na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia (Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, finalistka Międzynarodowego Salonu Jesiennego w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, laureatka Międzynarodowego Biennale Malarstwa w Mołdawii). Uczestniczyła w 5 wystawach indywidualnych i 15 zbiorowych w Polsce i za granicą.

Wernisaż uświetniły swoim występem dwie wokalistki Wiktoria Ziobrowska oraz Dobrawa Tomasik, szlifujące swoje umiejętności w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach pod opieką muzyczną Agaty Mastalerz.