Na granicy poezji i prozy. Spotkanie autorskie z Urszulą Honek

Spotkanie autorskie z Urszulą Honek było ostatnim w tym roku tego typu wydarzeniem w bieckiej bibliotece. Poetka gościła u nas 7 listopada. Tym bardziej cieszy nas, że udało się to wydarzenie zorganizować, bowiem pochodząca z Racławic artystka słowa częstokroć spotykała się ze swoimi czytelnikami podczas dużych znaczących festiwali literackich w całej Polsce, a do Biecza nie miała okazji zawitać. I udało nam się z nią porozmawiać w ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu Bieckie Barwy Poezji.

Spotkanie z Urszulą Honek moderował Jacek Lech, pracownik Biblioteki Biecz. Rozmowa krążyła wokół zagadnień nie tylko poetyckich, ale też – szerszych – okołoliterackich, bowiem poetka ma na swoim koncie bardzo ciepło przyjęty przez krytykę literacką zbiór opowiadań zatytułowany „Białe noce”, który ukazał się początkiem tego roku nakładem Wydawnictwa Czarne. Proza Urszuli Honek poprzez sposoby poetyckiego obrazowania jest poniekąd kontinuum jej lirycznego dorobku. Poetka opowiadała o swoich inspiracjach, zakorzenieniu jej twórczości w przestrzeni bliskiej nam wszystkich, a także o tym, jak ona postrzega poezję.

Autorka „Białych nocy” ma na swoim koncie trzy tomiki poezji: debiutancki „Sporysz” (2015), „Pod wezwaniem” (2018) oraz wydane w 2021 roku „Zimowanie”. Jej liryczny dorobek przełożył się na liczne nagrody i wyróżnienia.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.