Niejedna „Wyspa” Sebastiana Brożyny. Relacja z wernisażu

W piątkowe popołudnie 19 marca wnętrza sali spotkań Biblioteki Biecz wypełnili goście wernisażu Sebastiana Brożyny. Było to pierwsze w tym roku tego typu wydarzenie kulturalne, które przyciągnęło do biblioteki tak liczną grupę odbiorców.

Malarz pochodzi z Sanoka. „Wyspa” jest pierwszą ekspozycją Sebastiana Brożyny w Bieczu. Gość bardzo interesująco opowiadał jak wyglądała jego droga do sztuki. Nie była ona wcale tak oczywista, jak w przypadku innych twórców. „Moja droga do malarstwa i w ogóle do sztuki jest dość nietypową historią – powiedział Sebastian Brożyna – chociaż od dziecka przejawiałem artystyczne zapędy i talenty to nigdy na poważnie nie wiązałem swych życiowych planów z zawodem artysty. Sam siebie nazywam artystą z odzysku, wspominając jakimi ścieżkami dobrnąłem do etapu na którym jestem teraz”. Sanocki artysta – wcale nie z odzysku – patrząc na poziom jego prac, uprawia malarstwo abstrakcyjne w połączeniu z innymi elementami plastyki.

Muzyczny akcent wernisażu stanowił występ Mikołaja Majdy, który wykonał kilka znakomitych utworów z gatunku poezji śpiewanej. Ekspozycję można podziwiać w sali spotkań Biblioteki Biecz do 19 kwietnia 2022 roku.