Noc Bibliotek 2022! To się musiało powieść!

Młodzi czytelnicy zaniepokojeni nagłym zniknięciem starożytnej księgi Hammarab spotkali się w bibliotece jeszcze przed zmrokiem. Zdecydowali o założeniu „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai” (na cześć najfajniejszej serii książek dla dzieci i młodzieży), którego zadaniem było znalezienie sprawcy tak zuchwałej kradzieży. Uważając, aby nie zatrzeć śladów pozostawionych na miejscu kradzieży zrobili rysopisy osób podejrzanych. Od nitki do kłębka dotarli do kilku podejrzanych, a zebrane materiały umieścili w książce harmonijce zatytułowanej „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rysopisy podejrzanych”.
Dzięki rezolutnym młodym osobom, które tej nocy przeniosły się w świat książek i dobrej zabawy biorąc udział w akcji Noc Bibliotek, złoczyńca został ujęty. To się musiało powieść!
Na pamiątkę spotkania dzieci biorące udział w akcji utworzyły napis z własnych ciał „Noc Bibliotek”, a następnie oglądnęły film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.