PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH – lekcja biblioteczna nr 1

Podróż za jeden uśmiech

12 września 2018 r. Biblioteka Biecz rozpoczęła realizację projektu pt. Podróż za jeden uśmiech. Projekt realizowany jest ze środków finansowych pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  W projekcie zapanowano lekcje biblioteczne, poranki filmowe, spotkania autorskie oraz konkursy dla uczniów klas 1-7 ze Szkół Podstawowych Gminy Biecz.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IVb ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu uczestniczyli w lekcji bibliotecznej Podróż za jeden uśmiech z Adamem Bahdajem. Podczas lekcji uczestnicy zapoznali się z życiorysem i twórczością Adama Bahdaja, autorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych,  scenarzystą i dziennikarzem. Autor pisał utwory dla czytelników w różnym wieku i o różnej tematyce.

W trakcie zajęć  uczniowie odgadywali tytuły książek Autora oraz dopasowywali tytuły do okładek .  Wspólna  zabawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników.

Źródło grafiki: plakat stworzony w programie CANVA