PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH – LEKCJA NR 16

22 października 2018 r. Czytelnia Biblioteki Biecz zapełniła się uczniami klas 1-4 SP z Racławic. Uczniowie wraz z nauczycielami przyjechali do Biblioteki na lekcję biblioteczną w ramach realizowanego projektu Podróż za jeden uśmiech. Zapoznali się z krótką biografią pisarza Adama Bahdaja oraz jego utworami. Następnie wysłuchali opowiadanej książki Pilot i ja, dowiedzieli się jak powstaje książka i przystąpili do wykonania książki własnego projektu. Uczniowie pracując w grupach tworzyli okładki  oraz ilustracje, a także przydzielali wykonane ilustracje do planu książki. Następnie książkę „zszyli” i w ten sposób powstała książka Pilot i ja pięknie ilustrowana przez kilkunastu uczniów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, zadawali  pytania na temat biblioteki, Autora, książek, a także odgadywali zgadywanki literackie.

Dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu!

LEKCJA NR 16