PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH – LEKCJA NR 18, PORANEK FILMOWY NR 10

8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bugaju przeprowadzono lekcję biblioteczną oraz poranek filmowy w ramach projektu Podróż za jeden uśmiech realizowanego przez Bibliotekę Biecz. Lekcja dotyczyła twórczości Adama Bahdaja dla młodszych dzieci. Uczniowie klas 1-3 poznali przygody Walusia, bohatera książki Pilot i ja, żyrafy z Najpiękniejszej fotografii oraz sympatycznego pingwinka Pik-Poka z opowiadania Mały pingwin Pik-Pok. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały jakie niezwykłe przygody spotykały  małego pingwinka, który marzył tylko o powąchaniu fiołków i usłyszeniu śpiewu słowików. Po części literackiej przyszła kolej na zajęcia plastyczne. Każde dziecko wykonało własnego pingwinka stosując różne techniki: był plastelinowy pingwinek, malowany pingwinek, stojący pingwinek oraz wycinany pingwinek.  Po zajęciach plastycznych uczniowie obejrzeli fragment Podróż za jeden uśmiech.  Wcześniej oglądali już Wakacje z duchami.

W lekcji bibliotecznej gościnnie uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola w Bugaju.

LEKCJA NR 18

PORANEK NR 10