PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH – poranek filmowy nr 1

Piątek,  14 września rozpoczął się w Bibliotece Biecz spotkaniem z duchami. Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w projekcji filmu Wakacje z duchami, zekranizowanego na podstawie książki Adama Bahdaja o tym samym tytule. Film wywołał wiele emocji wśród uczestników.

Film Wakacje z duchami, mini serial, wyreżyserowany przez Stanisława Jędrykę powstał w latach 1970-1971. Głównymi bohaterami jest trójka przyjaciół: Pikador, Perełka i Mandaryn, którzy spędzają wakacje w leśniczówce, w pobliżu starego zamku. Legenda głosi, że nocami straszą tam duchy, co skłania chłopców do podjęcia własnego śledztwa w tej sprawie.

Film zakupiono i wyemitowano w Bibliotece w ramach projektu Podróż za jeden uśmiech.