PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH – warsztaty literackie nr 1, 2

26 września 2018 r. w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Bieckiej Bibliotece odbyły się warsztaty literackie z Joanną Jagiełło. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 5-7 SP Nr 1 i Nr 2 w Bieczu oraz ZSP w Libuszy. Autorka w sposób interesujący zapoznała uczniów z pracą pisarza, warsztatem pisarskim, a także powstawaniem i wydawaniem książek.  Autorka opowiadała o swoich pasjach i marzeniach. Uczniowie zasypywali pisarkę pytaniami na różne tematy , od życia prywatnego po warsztat literacki, bohaterów książek, tytuły, okładki, ilustracje. Pisarka odpowiedziała na każde pytanie, często z poczuciem humoru. Zachęcała uczestników spotkania do walki z własnymi kompleksami, realizowania własnych marzeń. Rozmowa Autorki z uczniami skupiała się na tematach poruszanych w książkach przez Nią napisanych. Wyjaśniła młodzieży skąd bierze tematy do książek,  kim są ich bohaterowie, jak długo trwa napisanie książki, korekta, kto tworzy okładkę. Podkreślała, jak ważne  jest w życiu rozwijanie swoich pasji i talentów, dążenie do realizacji swoich celów. Spotkania przebiegły w  miłej  atmosferze, a sama  Autorka  okazała  się pogodną i uśmiechniętą osobą, z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt z uczniami.

Na zakończenie uczniowie aktywni podczas spotkania otrzymali zakładki do książek z jej autografem, a chętni mogli zakupić książki Autorki oraz otrzymać autograf.

Joanna Jagiełło – notka biograficzna

WARSZTATY LITERACKIE NR 1