Pospolite Ruszenie – Europa: Nowe Rozdanie

12 stycznia b.r. w Bibliotece Biecz odbyło się spotkanie w ramach projektu edukacyjnego skierowanego do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych (EUROPA: Nowe Rozdanie 1989-2019). Uczniowie z bieckiego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w grze „Europa: Nowe Rozdanie”, wcielając się w role przywódców wybranych europejskich państw. Rozgrywka odzwierciedlała zmiany społeczne i geopolityczne w Europie na przestrzeni 30 lat (1989-2019) podzielonych na sześć etapów. Gracze zajmowali się zarówno sprawami wewnętrznymi swojego państwa, jak i zewnętrznymi zagadnieniami. Zadbali o bezpieczeństwo energetyczne, starając się o zwiększenie dobrobytu obywateli, oraz przeprowadzili liczne reformy, starając się dopasować gospodarkę do współczesnych wyzwań globalizacji.

Projekt ’Europa: Nowe Rozdanie 1989-2019’ realizowany jest przez stowarzyszenie Pospolite Ruszenie. Projekt finansowany z programu Erasmus + Akcja 3: Wsparcie w reformowaniu polityk – Projekty Dialogu Młodzieży.

Żródło: https://pospoliteruszenie.net/enr